Merredith - Lýdia Štoffová portrét

Mgr. Lýdia Štoffová – Merredith

Ako naznačuje moje priezvisko, odevníctvo a látky mám v krvi a krajčírske remeslo som sa učila od mojej tety Heleny. Vyštudovala som odevný dizajn na SOŠ podnikania v Prešove a učiteľstvo výtvarného umenia na Prešovskej univerzite.

Po dokončení štúdia som založila ateliér Merredith, v ktorom spájam krajčírske, návrhárske a umelecké skúsenosti. Pod touto značkou si dávam záležať na kvalite látok, na správnom technickom vypracovaní odevu a prepracovanom dizajne. Od Merredith preto môžete očakávať kombináciu precíznej krajčírskej techniky s umeleckým citom.

Okrem zákazkového šitia navrhujem a šijem aj vlastné kúsky či kolekcie – napr. kolekcia In Vino – pohodlné tričká, mikiny či šaty z bavlnenej teplákoviny s maľovanými a otlačenými vzormi viniča. Z času na čas sa chopím príležitosti upcyklovať starší kúsok odevu (vytvoriť zo starého výrobku nový s vyššou hodnotou) a tým sa svojou troškou podieľam na zmenšení množstva odpadu, ktorý vzniká v módnom priemysle. Aktuálne dostupné upcyklované kúsky nájdete v mojom obchode na Sashe.sk.

Špecialitou ateliéru sú ručne maľované hodvábne šatky a iné hodvábne doplnky. Používam výhradne prírodný hodváb a šatky či kravaty oživujem autorskou maľbou alebo maľbou podľa želania zákazníka.

vaša Lýdia Štoffová – Merredith